Ne zítra. DNES!

Ne zítra. DNES !

Nemáme rádi nové změny. Změny, které přináší něco nového, neznámého a neočekávaného do jakékoliv oblasti našeho života. Mnohem raději dáváme přednost jistotě, pohodlí a „teplému místečku“. Proč vystupovat z lodi, když můžeme zůstat pěkně v teple, bezpečí a pohodlí.

Pokud přestaneme zkoušet a učit se novým věcem, nerosteme. Zůstáváme na stejném místě.

Čas od času musíte opustit komfortní zónu a vydat se do divočiny vaší intuice. To, co objevíte, bude úžasné. To, co objevíte, je vaše pravé já. Alan Alda

Chcete-li se naučit kráčet po vodě, musíte opustit loď, neboli chcete-li růst, musíte vyzkoušet něco nového, vydat se do divočiny, vystoupit z pohodlné paluby.Image courtesy of njaj at FreeDigitalPhotos.net

Jste spokojeni se svou prací, výsledky nebo životem?

Krásné latinské rčení, které mně vždy otevře oči v mém pohodlí:

Memento mori – „pamatuj, že zemřeš“

Nejsme nesmrtelní, nebudeme mít věčně čas, prostředky a energií na to, udělat něco jinak. Přestat odkládat akci na zítra, ale udělat ji dnes.

Souhlasíte? Pak je váš čas – ne zítra, dnes!

Celý náš život se odehrává ve 4 oblastech:

1. Zdraví

V dnešní době je moderní mluvit o zdravém životním stylu a pohybu. Ovšem pouze mluvit, ale nedělat to. Nebo jste jiní? Kdy jste naposled byli cvičit? Včera v obchodě jste si koupili konečně celozrnné pečivo nebo další potraviny na přípravu zdravé večeře, o které pořád mluvíte?
Kolikrát jste od 1. 1., kdy jste si dali nové předsevzetí, byli běhat?

2. Zaměstnání

Často slýcháme od našeho blízkého okolí, že nejsou spokojeni ve své práci. Chtějí si nalézt něco nového. Ale hledají pouze důvody, proč to neudělat.
… počkám, do konce roku….
… počkám, až se přestěhujeme do nového bytu….
… počkám, až budu umět lépe anglicky….
… počkám, až budeme mít po auditu….

Hledají pro sebe „rozumné důvody“, proč to neudělat dnes. Rozumné důvody = nulová akce.

3. Vztahy

Stýkáme se s lidmi, se kterými skutečně chcete? Kamarádíte se s Radkem jenom proto, protože je vám nepříjemné a nikdy jste nenašli odvahu mu říci, že jeho fňukání vám leze na nervy? Nebojte se vyměnit osoby, se kterými se stýkáte anebo alespoň ukončete vztahy s lidmi, kteří vám nic nedávají a pouze si berou. Jsou to typičtí „vysavači“ energie. Naopak s kým vám bylo dobře a neviděli jste se delší dobu?

4. Peníze

Naučili jsme se na úkor svého pohodlí žít na dluh. Více peněz by se nám hodilo, ale pořád potřebujeme to či ono. Tyler Durden v Klubu rváčů řekl:

Chodíme do práce, kterou nesnášíme, abychom si koupili věci, které nepotřebujeme proto, abychom se vyrovnali lidem, které nemusíme.

Čas

Jste každý den ve stresu. Berete úkol za úkolem, tak jak přijde. Bez ohledu na důležitost a vaši vizi. Nemáte čas na rodinu, ani sami na sebe. Byla by to velká bolest, zastavit se, zamyslet se, čím se zabýváte? Dají se věci dělat jinak anebo 1/3 věcí, může dělat někdo jiný?

Pokud budete dělat stejné věci, vždy dostanete stejné výsledky. Pokud se budete stýkat se stejnými lidmi, nenaučíte se od nich nic nového.

Nezapomínejte, čas nejde zastavit. Proto: Ne zítra, ale DNES!

Jak jste na tom vy? Jak opouštíte svou zónu komfortu a co vás motivuje, jít do akce?

 

 

Markéta Málková

je podnikatelka, která se zabývala strategickými analýzami online projektů, efektivitě pracovních postupů a digitálním dovednostem.

Nyní se věnuje rodinné firmě, rodině a investicím do moderních technologií.

Markéta je nadšená sportovkyně, která má ráda pořádek, řád a systém.

Dostupné moderní technologie a chytrá řešení jsou jejím každodenním chlebem. Jednoduchost, mimimalismus a zjednodušení věcí, se stávají jejím životním stylem.

Věří v pravdivost, v sílu detailu a upřímnosti. Řídí se mottem: “Není důležité stihnout vše, ale pouze to, co je důležité."
Markéta Málková

Latest posts by Markéta Málková (see all)

Markéta Málková

je podnikatelka, která se zabývala strategickými analýzami online projektů, efektivitě pracovních postupů a digitálním dovednostem. Nyní se věnuje rodinné firmě, rodině a investicím do moderních technologií. Markéta je nadšená sportovkyně, která má ráda pořádek, řád a systém. Dostupné moderní technologie a chytrá řešení jsou jejím každodenním chlebem. Jednoduchost, mimimalismus a zjednodušení věcí, se stávají jejím životním stylem. Věří v pravdivost, v sílu detailu a upřímnosti. Řídí se mottem: “Není důležité stihnout vše, ale pouze to, co je důležité."