Naplánujte si den

Naplánujte si svůj den

Udělejte si chvilku a naplánujte svůj den.

cover01-denni-plan

Kolikrát se vám se stalo, že jste celý den dřeli do “roztrhání” těla, ale večer jste měli nepříjemný pocit, že jste skoro nic neudělali? Vaši pozornost si vyžádali maličkosti, agenda druhých lidí nebo zkrátka úkoly, které si váš mozek vybral, protože byly rychle a jednoduše hotové?

To, co nejčastěji odkládáme, je obvykle tím, co potřebujeme udělat ze všeho nejvíce.

Je úplně jedno, jestli jste výkonný ředitel, podnikatel nebo maminka na mateřské dovolené. Lidé ztrácí pozornost, věnovat se opravdu důležitým věcem ve svém životě a utrácí svůj drahocenný čas nesmyslnými činnostmi.

Stáhněte si níže denní plán, váš seznam úkolů, který opravdu funguje a pomůže vám ukotvit vaše důležité úkoly, povinnosti a činnosti na další den.

Hezky, přehledně a stále na očích 🙂

Mějte je jasně před sebou a těšte se z toho, jak se daří úkoly plnit. Je to příjemný psychologický moment, kdy se nejdříve budete zabývat “velkými kameny” – opravdu důležitými úkoly. Až poté, můžete pracovat na dalších, méně důležitých úkolech.

Proč velké kamenyPodívejte se na výstižné video od společnosti FranklinCovey, která naučila lidi plánovat a pochopíte 🙂

Pokud budete dodržovat tento postup, věřte mi, že budete usínat s příjemným pocitem odvedené práce. Vtip je v tom, zabývat se nejdříve nejdůležitějšími činnostmi, poté méně důležitými. Je úplně jedno, jestli je pro vás momentálně důležité připravit cenovou nabídku anebo zařídit dětem kroužek. Protože, pokud kroužek nezařídíte, budete na něj pořád myslet, bude vám odvádět pozornost a to je to, co nechceme. Nebuďte na sebe přísní a vnímejte sami sebe, co potřebujete. Jen vy sami víte nejlépe, co je pro vás důležité a kdy se cítíte výborně.

cover01-denni-plan

Jak na to?

1. Vytiskněte si 5-7x tento dokument.

2. Každý večer si najděte 5-10 min a naplánujte si úkoly na druhý den.

3. Nejdříve si naplánujte velké kameny – nejdůležitější úkoly dne. Pokud se vám podaří naplánovat si velké kameny na celý týden, máte velký náskok před ostatními, kteří toto neudělají 🙂

4. Poté si naplánujte méně důležité úkoly, kterým můžete přidat priority.

5.  Čekáte na nějakou akci/činnost od dalších osob? Napište si jej a ohlídejte, aby vám vše včas dodali.

6. Stejně tak si napište důležité telefonáty a schůzky na dnešní den.

7. Denní plán si vytiskněte a dejte na viditelné místo – pracujte s ním.

8. Pokud se objeví další úkoly, napište si je na další den anebo na zadní stranu.

9. Vytvořte z denního plánu návyk/rutinu, která vám pomůže zjednodušit každý den.

 

Pusťte do svého dne pouze ty věci, které jsou opravdu důležité.

Napište mi, jaké denní plány používáte nebo jak se vám daří jej používat 🙂

– Markéta

Markéta Málková

je podnikatelka, která se zabývala strategickými analýzami online projektů, efektivitě pracovních postupů a digitálním dovednostem.

Nyní se věnuje rodinné firmě, rodině a investicím do moderních technologií.

Markéta je nadšená sportovkyně, která má ráda pořádek, řád a systém.

Dostupné moderní technologie a chytrá řešení jsou jejím každodenním chlebem. Jednoduchost, mimimalismus a zjednodušení věcí, se stávají jejím životním stylem.

Věří v pravdivost, v sílu detailu a upřímnosti. Řídí se mottem: “Není důležité stihnout vše, ale pouze to, co je důležité."
Markéta Málková

Latest posts by Markéta Málková (see all)

Markéta Málková

je podnikatelka, která se zabývala strategickými analýzami online projektů, efektivitě pracovních postupů a digitálním dovednostem. Nyní se věnuje rodinné firmě, rodině a investicím do moderních technologií. Markéta je nadšená sportovkyně, která má ráda pořádek, řád a systém. Dostupné moderní technologie a chytrá řešení jsou jejím každodenním chlebem. Jednoduchost, mimimalismus a zjednodušení věcí, se stávají jejím životním stylem. Věří v pravdivost, v sílu detailu a upřímnosti. Řídí se mottem: “Není důležité stihnout vše, ale pouze to, co je důležité."