Inflace nám vytahuje peníze z kapes

Nejdříve si řekněme, co je inflace a jaký vliv má na naše peníze.

Dle Wikipedie:

Inflace je většinou ekonomů definována jako nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice v určitém časovém období. Ekvivalentně lze inflaci definovat jako snížení kupní síly peněz

Pokud máte na běžném účtě 1 mil. Kč a roční inflace je 2,5%, inflace sníží hodnotu vašich peněz. Tzn., že příští rok si za vaše úspory koupíte zboží a služby o 2,5% hodnoty méně. Inflace srazí hodnotu vašich peněz z 1 mil. Kč na 975 tis. Kč. Přijdete o 25 tis. Kč ročně. Pokud vaše úspory necháte ležet další rok na běžném účtě a inflace bude ve stejné výši, rozlučte se s dalšími 25 tis. Kč. Za 2 roky přijdete o 50 tis. Kč.

Inflace nám vytahuje peníze z kapes

Proto je velmi důležité, mít peníze uložené tam, kde se jejich hodnota zvyšuje, nikoliv klesá.

Mějte dobrý přehled o tom, kde máte své úspory, jaké jsou poplatky a jaké je finální zhodocení.

Už ani lákavý spořící účet s úrokem 1,5% p.a. asi cítíte, že nebude to pravé ořechové.

Markéta Málková

je podnikatelka, která se zabývala strategickými analýzami online projektů, efektivitě pracovních postupů a digitálním dovednostem.

Nyní se věnuje rodinné firmě, rodině a investicím do moderních technologií.

Markéta je nadšená sportovkyně, která má ráda pořádek, řád a systém.

Dostupné moderní technologie a chytrá řešení jsou jejím každodenním chlebem. Jednoduchost, mimimalismus a zjednodušení věcí, se stávají jejím životním stylem.

Věří v pravdivost, v sílu detailu a upřímnosti. Řídí se mottem: “Není důležité stihnout vše, ale pouze to, co je důležité."
Markéta Málková

Latest posts by Markéta Málková (see all)

Markéta Málková

je podnikatelka, která se zabývala strategickými analýzami online projektů, efektivitě pracovních postupů a digitálním dovednostem. Nyní se věnuje rodinné firmě, rodině a investicím do moderních technologií. Markéta je nadšená sportovkyně, která má ráda pořádek, řád a systém. Dostupné moderní technologie a chytrá řešení jsou jejím každodenním chlebem. Jednoduchost, mimimalismus a zjednodušení věcí, se stávají jejím životním stylem. Věří v pravdivost, v sílu detailu a upřímnosti. Řídí se mottem: “Není důležité stihnout vše, ale pouze to, co je důležité."