Moderní trend – podnikání z pláže

podnikani z plaze

Zdá se, že už i u nás vzniká nová generace tzv. “plážových podnikatelů”. Pokud jste četli např. knihu Čtyřhodinový pracovní týden od Tima Ferrisse, tak asi víte, o čem mluvím. Pokud ne, tak plážový podnikatel je někdo, komu byznys funguje a prosperuje, i když u něj fyzicky není.

Tyto svobodné podnikatele spojuje mnoho věcí… především to, že si udělali čas na důležité věci. Mají nadhled pro své podnikání a nenechají se zahltit každodenní rutinou. Mají dostatek času, aby mohli „poodstoupit“ od zdi, která se tváří jako problém.

Vyrazit na půl roku někam do středozemí a vést úspěšně firmu, třeba jen pár hodin týdně, aniž by jakkoliv živořila? Pro mnoho lidí to už není jen pohádka. Co se od nich můžeme naučit? Jaké postupy do svého podnikání zavést, abychom se takovému ideálu co nejvíce přiblížili?

Jedním z podstatných faktorů je soustředit se na správné věci. Ale předtím, než toto učiníte, musíte správné věci pojmenovat, vědět o nich. Možná si myslíte, že je znáte, že bez nich by nemohlo Vaše podnikání a život fungovat. Ale ruku na srdce – kdo je skutečně zná? Kdo není pouze „manažerem každodenní agendy“, ale zastává i role vizionáře nebo inovátora svého podniku? Kdy jste si naposled koupili odborný časopis z Vaší oblasti? Kdy jste byli na semináři, který by rozšířil Vaše obzory? Mám pocit, že hektika a zával informací je na každodenním programu dne každého z nás. A jen skutečně otrlí vydrží a nenechají se informacemi zahltit. Neztratí ten správný nadhled.  Jak si udržet „zdravý“ nadhled a být mnohem připravenější? Jak si může matka na mateřské dovolené být jistá, že dělá vše správné pro svou rodinu? Především si musí uvědomit, že není jenom matka, je to také manželka, partnerka nebo sportovkyně. Svým dětem může dávat 100% péči, ale manželství se blíží ke krachu. Jak je to možné? Všichni vědí, že se o děti a rodinu stará, jak nejlépe umí. Zapomíná na své ostatní životní role. Zapomíná být manželkou a partnerkou.

Zamyslete se, jaké role patří do Vašeho světa:

  • rodič, partner, přítel, člen nějaké klubu, sportovec
  • manažer, manažer inovátor, manažer vizionář

Nezapomínejte na to, kde všude se pohybujete, kde všude musíte měnit úhel pohledu a umět „přepnout“ na danou oblast. Aby Vaše firma byla vedena, nejen řízena. Nedávejte konkurenci náskok, zajímejte se, vzdělávejte se. Vytvářejte si spolehlivý tým spolupracovníků.
Také aby role rodiče, vystřídala role partnera a našli jste si čas na společnou večeři nebo spolu navštívili divadlo.

Možná díký těmto drobnostem, se podnikatelé nemusí 24 hodin denně honit za zákazníky, ale mohou si užívat třeba zaslouženou dovolenou.

Občas to bývají ty nejzákladnější věci, prosté skutečnosti, zdravý „selský“ rozum. Úspěšní lidé si toho jsou vědomi. Respektují své životní role, začlenili  je do svého byznysu a života a mohou teď věnovat pozornost příjemným věcem (rodině, zábavě, odpočinku).

:: Markéta

.

.

Markéta Málková

je podnikatelka, která se zabývá strategickými analýzami online projektů, efektivitě pracovních postupů a digitálním dovednostem.

Maminka dvou dětí a nadšená sportovkyně, která má ráda pořádek, řád a systém.

Pravidelně se profesně vzdělává a věnuje se osobnostnímu rozvoji, na který klade vysoký důraz.

Dostupné moderní technologie a chytrá řešení jsou jejím každodenním chlebem. Jednoduchost, mimimalismus a zjednodušení věcí, se stávají jejím životním stylem.

Věří v sílu detailu, pravdivosti a upřímnosti. Řídí se mottem: “Není důležité stihnout vše, ale pouze to, co je důležité."
Markéta Málková

Latest posts by Markéta Málková (see all)

Markéta Málková

je podnikatelka, která se zabývá strategickými analýzami online projektů, efektivitě pracovních postupů a digitálním dovednostem. Maminka dvou dětí a nadšená sportovkyně, která má ráda pořádek, řád a systém. Pravidelně se profesně vzdělává a věnuje se osobnostnímu rozvoji, na který klade vysoký důraz. Dostupné moderní technologie a chytrá řešení jsou jejím každodenním chlebem. Jednoduchost, mimimalismus a zjednodušení věcí, se stávají jejím životním stylem. Věří v sílu detailu, pravdivosti a upřímnosti. Řídí se mottem: “Není důležité stihnout vše, ale pouze to, co je důležité."